ALLPlayer 8.0 - piszcie tutaj o problemach i propozycjach

Najnowszy ALLPlayer, życzymy mało problemów, ale jak jakieś znajdziecie to je naprawimy!

• ALLPlayer 8.0 to po 20 latach całkowicie napisany od nowa program.

a ponieważ jest taki mogą się zdarzyć pewne problemy których nie wykryliśmy wcześniej, dlatego mamy prośbę o pisaniu o nich tutaj.
    Maciek
    Pisarz

25 kwi 2018, o 09:14

• Po kilku latach spróbowałem nowego Allplayera beta - jest znacznie lepiej, ale...
    - nie zapamiętuje pozycji filmu na ekranie
    - nie zapamiętuje koloru napisów
    - nie zapamiętuje manual aspect ratio
    - nie zapamiętuje ostatnio otwartego pliku i jego pozycji czasowej (przydatne przy powrocie do oglądania po kilku dniach)
    - brak edycji skrótów klawiszowych (także możliwość skonfigurowania przycisków do brightness/contrast/saturation/)
    - instaluje zbędne radio
    - czy ten lektor syntetyczny jest potrzebny?

Co skłoniłoby mnie do przesiadki na Allplayer z najlepszego odtwarzacza, czyli >>>Reklama Niedozwolona<<<?
    - poprawione wszystkie powyższe opcje
    - możliwość ustawienia napisów POD filmem i zapamiętanie tej opcji, żeby nie musieć tego ustawiać za każdym razem
    - zapamiętanie aspect ratio
    - REGULOWANY efekt ostrości obrazu (sharpen), dzięki któremu na >>>Reklama Niedozwolona<<< można uzyskać jakość BluRay na filmie 720p
    - ustawienie aspect ratio 2.35:1
    - screen align to top (żeby ekran był zawsze dociśnięty do górnej krawędzi, a napisy pod nim)
    - jakiś podstawowy EQ (niby jest ikonka, ale u mnie nic się nie dzieje po naciśnięciu na nią)
    - opcja: normalize audio
    - efekt dźwiękowy podobny do Crystality z >>>Reklama Niedozwolona<<< (podbicie właściwych częstotliwości/extend stereo itp).
    - upsampling audio 24/96 lub bardziej też byłby mile widziany.
    - LMB: play/pause
    - jeśli dla kogoś to mogłoby być zbyt zagmatwane w obsłudze, to zróbcie dwa warianty ustawień: SIMPLE/ADVANCED i po kłopocie

Myślę, że jak uda Wam się zrobić te rzeczy i usunąć zbędne, to macie killera wszystkich odtwarzaczy.
    Dzięki, że w ogóle pracujecie nad poprawieniem Waszego odtwarzacza. Trzymam kciuki!
    testovy

• błędy które poprawimy (dzięki za wyłapanie)
    - zapamiętywanie kolorów napisów.

działa qde, sprawdzimy:
    - zapamiętywanie ostatniego filmu i położenia - trzeba w menu włączyć "Autoresume"

nie zrobimy:
    - zapamiętania manual aspect artio - ludzie to klikają przypadkiem lub się bawiąc a potem piszą że ALLPlayer ma zwalone proporcje obrazu jak odpalą inne filmy
    - radio używa tysięce naszych użytkowników + jest tak zrobione że to tylko playlista która nie wymaga prawie wcale dodatkowego kodu.
    - lektor jest potrzebny - też używa tysiące naszych użytkowników
    - REGULOWANY efekt ostrości obrazu - miał to ALLPlayer ale to ściema, tak naprawdę traci się w ten sposób część prawdziwego obrazu

ciekawe:
    - możliwość ustawienia napisów POD filmem i zapamiętanie tej opcji, żeby nie musieć tego ustawiać za każdym razem - miał to kiedyś ALLPlayer - myślałem nad tym i pewnie tą opcję przywrócę w kolejnych wersjach

Pozdrawiam.
    Arczi
    Administrator

• Przywróćcie funkcję "zawsze na wierzchu". Nigdzie nie mogę tego znaleźć a czysto oglądam filmy w oknie. Pozdrawiam
    Mateusz

• Mateusz napisał(a):Przywróćcie funkcję "zawsze na wierzchu". Nigdzie nie mogę tego znaleźć a czysto oglądam filmy w oknie. Pozdrawiam

Ok znalazłem już szpilkę w prawym górnym rogu. Działa ona trochę na domysł ale przynajmniej jest ;)
    Mateusz

• tak na szybko nie podobają mi się dwie rzeczy :

1. Po wyłączeniu wyszukiwarki (tej na środku programu ,po ponownym odpaleniu filmu znowu pokazuje się ta wyszukiwarka - to denerwuje !
    2. Po uruchomieniu filmu w oknie na zamyka się od razu po wciśnięciu krzyżyka ( muli tak jakby się zawiesił przez 3 sekundy ) potem znika - to też bardzo denerwuje ! NIE pisać ,że mam słaby komp bo jest 6850K i 32 GB RAM !

Propozycja : Dajcie możliwość ustawienia napisów ( tekst wyżej/niżej ) klikiem myszki i ,żeby zapamiętało !

Ogólnie tyle ,ale szczerze już mnie te drobiazgi denerwują - starsza wersja działała bez problemu ,ta wygląda jakby byłą niedorobiona pozdro.
    Wariacik

• Czy w najnowszej wersji nie ma już opcji "widoczny panel sterujący"???
    Zawsze z tego korzystałem, a nigdzie nie mogłem tego znaleźć w wersji 8, dlatego musiałem ją odinstalować i zainstalować ponownie starszą wersję :-/
    maxwell
    Czytacz

• Brak możliwości ręcznego wyszukiwania napisów, opcja niby jest ale muszę na max przesunąć okno na górę aby taką opcję zobaczyć, proponowałbym zmniejszyć okno z napisami występującymi w danym katalogu jako lista przewijana. Jeszcze jedno po otwarciu danego filmu mimo braku do niego napisów program dobiera inne napisy jako domyślne.I czy głośność na start filmu musi być na 100%, mógłby pamiętać ostatnią ustawioną głośność.
    Addos

• problem
    Klawisze przewijania filmu przód/tył zmieniają czas wyświetlanego filmu o 5 sekund. Po przestawieniu np. na 10 sekund nie ma opcji, aby te nowe wartości zapisać; w związku z czym po ponownym włączeniu Allplayera znowu jest 5 sekund.
    Sid

• Jeszcze dopisze troszkę :

To co ludzie piszą wyżej plus :

Po skończeniu filmu jeśli program jest w "oknie" czas filmu (ogólnie te parametry czasowe) nachodzą na panel przewijania ten u dołu .

Nie wiem czy dalej testujemy betę ,bo dla mnie to jest niby oficjalna wersja ,ale chyba wydana za szybko . Obiecywaliście uproszony program FAJNIE ! ale bez tylu błędów , i teraz co jest dla mnie ważne ! JEŚLI PISZECIE O PROSTOCIE TO DO CHOLERY NIE WCISKAJCIE NA SIŁĘ RADIA i innych typu lektor itp.

Ja tego nie używam ,więc mi jest to nie potrzebne - rozumiem jednak ,że duża cześć użytkowników używa . Admin jednak piszę cytuje "nie zrobimy:
    - zapamiętania manual aspect artio - ludzie to klikają przypadkiem lub się bawiąc a potem piszą że ALLPlayer ma zwalone proporcje obrazu jak odpalą inne filmy
    - radio używa tysięce naszych użytkowników + jest tak zrobione że to tylko playlista która nie wymaga prawie wcale dodatkowego kodu.
    - lektor jest potrzebny - też używa tysiące naszych użytkowników"

Czy tak na prawdę ciężko jest dodać te opcje jako MOŻLIWOŚĆ INSTALACJI DO WYBORU /ZAZNACZENIA PRZY INSTALACJI ?!

Zróbcie prosty program przyjazny dla ludzi i słuchajcie nas bo czasem dobrze podpowiadamy . Na cholerę mi to radio jeśli tego nie używam i jedyne co robią po instalacji programu to kasuje skrót z pulpitu ! Chętnie bym to odinstalował ,niestety się nie da ! Kto chce radia lektora i innych rzeczy to sobie to zaznaczy przy instalacji programu !!! Proszę dajcie nam możliwość wyboru !
    Pozdrawiam.
    Wariacik

Następna strona

Powrót do ALLPlayer 8.0 - problemy i propozycje...

Informacja